High Quality 350GPH 10W Submersible Pond Pump for Garden Fountains and Landscaping Family-Run
Starting from $11.50
Description
Key attribute
| Warranty | 1 Year | Application | Family Homes |
| Pressure | Other | Voltage | 110-120V / 200-240V |
| Customized support | OEM | Place of origin | China |
| Power source | Electric | Structure | Other |
| Brand name | HETO | Model number | PF600 |
| Band name | HETO | Power | 10W |
| Max Head | 1.5m / 4.9FT | Max Flow | 160GPH / 600L/H |
| Size | 136*52*70mm / 5.4*2*2.8inch | Usage | Water |
| Frequency | 50/60Hz | Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Application | Fountain | Certificate | UL |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 24.5X19.5X19.5 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Aquarium & Accessory Type | Fountain Pump |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | PF600 |
| Band name | HETO |
| Power | 10W |
| Max Head | 1.5m / 4.9FT |
| Max Flow | 160GPH / 600L/H |
| Size | 136*52*70 mm / 5.4*2*2.8inch |
| Usage | Water |
| Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Application | Fountain |
| Certificate | UL |
Packing & Delivery


HETO packing or plain packing with English instruction
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|












Reviews
There are no reviews yet.