Best Buy Small Stature Big Fow Aquarium Pump Filter Quality Factory Manufacturing Heto
Starting from $2.85
Description
Key attributes
| Material | Plastic | Volume | / |
| Item Type | Water Pumps | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | P-800 | Model | P-800 |
| Voltage | 110~120V / 220~240V | Frequency | 50/60Hz |
| Power | 3W | Max Head | 0.6m / 1.9FT |
| Max Flow | 52.8GPH / 200L/H | Size | 55*44*35mm / 2*1.7*1.3inch |
| Color | Black |
Packaging and delivery
| Packaging Details | 1. 1 piece in a color box 2. Packed according to the client’s requirements | Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | Single package size | 25X15X17 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Supply capacity
| Supply Ability | 20000 pieces per Month urgent order can provide overtime |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model | P-800 |
| Voltage | 110~120V/220~240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Power | 3W |
| Max Head | 0.6m/1.9FT |
| Max Flow | 52.8GPH/200L/H |
| Size | 55*44*35mm/2*1.7*1.3inch |
| Color | Black |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box 2.Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.