Best Seller Long Nozzle 4 Fountain Effect Fish Tank HSUP-3000 Aquarium Fountain Pond Pump
Starting from $22.05
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Turtle, Shrimp | Material | Plastic |
| Volume | / | Item Type | Water Pumps |
| Feature | Eco-Friendly | Shape | Rectangle |
| Warranty | 1 Year | Packing | Carton Box |
| Power | 50W | Voltage | 100~120V, 220~240V |
| Pattern | / | Style | MODERN, Simple |
| Species | Tetra, Platy, MOLLY, Catfish, GoldFish, Discus, AngelFish, gourami, Pleco, clownfish, cichlid, Loach | Room Space | Indoor and Outdoor |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | HSUP-3000 | Item Name | HSUP-3000 |
| Power | 50W | Max Head | 3.2m / 10.5FT |
| Usage | Water | Max Flow | 793GPH / 3000L/H |
| Voltage | 110~120V / 220~240V | Size | 182*98*105mm / 7.2*3.9*4.1inch |
| Frequency | 50/60Hz | Application | Submersible |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 33X27.5X22.5 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Season | All-Season |
| Room Space Selection | Not Support |
| Occasion Selection | Not Support |
| Holiday Selection | Not Support |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Air Pumps & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | LP-750 |
| Species | Fish |
| Application | Add Oxygen |
| Voltage | 220-240 |
| Rated Power | 8W |
| Frequency | 50/60Hz |
| Pressur | 0.015MPA |
| Product Size | 204*146*75mm |
Packing & Delivery


color packing
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.