Aquarium Accessories Fish tank Water Pump Small Submersible Pump ultra Quiet Aquarium Pump
$3.56
>= 500 pieces
Description
Key attributes
| warranty | 1year | application | Family Homes |
| pressure | Other | voltage | 110-120V, 220-240V |
| customized support | OEM, ODM | place of origin | Guangdong, China |
| power source | Electric | structure | Submersible Pumps |
| brand name | Heto | model number | QD-1900 |
| cable length | 1.95m/6.40ft | outlet size | 13mm/0.5inch |
| power | 5W | Theory | Submersible Pump |
| Usage | Water | Frequency | 50/60HZ |
| Max flow | 132GPH/500L/H | Max Head | 0.5m/1.6ft |
| Power cord | 1.95m/6.4ft | Pipe joint | 13mm/0.5inch |
| Cetificater | CUL, CE |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 40X20X15 cm |
| Single gross weight | 4.000 KG |
Product Description
Product Description







Specification
| item | value |
|---|---|
| Warranty | 1year |
| Customized support | OEM, ODM |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | QD-1900 |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Application | Family Homes |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Other |
| Structure | Submersible Pumps |
| Cable Length | 1.95m / 6.40ft |
| Outlet Size | 13mm / 0.5inch |
| Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Power | 5W |
| motor | Theory |
| Usage | Water |
| Frequency | 50/60HZ |
| Max flow | 132GPH / 500L/H |
| Max Head | 0.5m / 1.6ft |
| Power cord | 1.95m / 6.4ft |
| Pipe joint | 13mm / 0.5inch |
| Cetificater | CUL, CE |
Send Inquiry

Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-229 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.