Description
Key attributes
| Material | Glass | Volume | 27L |
| Item Type | Aquariums | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | Heto |
| Model Number | CC-27L | Species | Fish |
| Application | Fish Raising | Color | White |
| Size | 41.4*27.5*27.3cm,16.3*10.8*10.7inch | Volume | 6Gallon/27L |
| Adapter power | 6W | Voltage | 110~120V,220~240 V |
| MOQ | 500 | Usage | Fresh Water |
Packaging and delivery
| Packaging Details | HETO packing or plain packing with English | Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | ||
Supply capacity
| Supply Ability | 10000 pieces per Month |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Glass |
| Volume | 27L |
| Aquarium & Accessory Type | Aquariums |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | CC-27L |
| Species | Fish |
| Application | Fish Raising |
| Color | White |
| Size | 41.4*27.5*27.3cm,16.3*10.8*10.7inch |
| Volume | 6Gallon/27L |
| Adapter power | 6W |
| Voltage | 110~120V,220~240 V |
| MOQ | 500 |
| Usage | Fresh Water |
Packing & Delivery


HETO packing or plain packing with English instruction
Additional information
| Customiazble | 100- 299 pieces, 300 – 499 pieces, >=500 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.