Description
Key attribute
| Item | Value | Item | Value |
|---|---|---|---|
| Material | Glass | Volume | 27L |
| Item Type | Aquariums | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | Heto |
| Model Number | CC-27L | Species | Fish |
| Application | Fish Raising | Size | 41.4*27.5*27.3cm, 16.3*10.8*10.7inch |
| Volume | 6Gallon/27L | Voltage | 100~120V,220~240 V |
| Adapter power | 6W | Frequency | 50/60Hz |
| Commercial Buyer | TV Shopping |
Packaging and delivery
| Packaging Details | 1.1 pieces in a color box 2.Packed according to | Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | ||
Supply capacity
| Supply Ability | 10000 pieces per Month |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Glass |
| Volume | 27L |
| Aquarium & Accessory Type | Aquariums |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China |
| Guangdong | |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | CC-27L |
| Species | Fish |
| Application | Fish Raising |
| Size | 41.4*27.5*27.3cm, 16.3*10.8*10.7inch |
| Volume | 6Gallon/27L |
| Voltage | 100~120V,220~240 V |
| Adapter power | 6W |
| Frequency | 50/60Hz |
| Commercial Buyer | TV Shopping |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box
2.Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customiazble | 100- 299 pieces, 300 – 499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.