Description
Key attributes
| Material | Glass | Volume | 8L |
| Item Type | Aquariums | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | Heto |
| Model Number | AT-1 | Species | Fish |
| Application | Fish Raising | Color | White |
| Size | 20*20*43cm, 7.9*7.9*16.9inch | With LED light | 3.6W |
| Volume | 2.11Gal/8L | Voltage | 110~120V, 220~240V |
| Usage | Fresh Water |
Packaging and delivery
| Packaging Details |
1 set in a color box
|
Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | ||
Supply capacity
| Supply Ability |
20000 pieces per Month urgent order can |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Glass |
| Volume | 8L |
| Aquarium & Accessory Type | Aquariums |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China |
| Guangdong | |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | AT-1 |
| Species | Fish |
| Application | Fish Raising |
| Color | White |
| Size | 20*20*43cm, 7.9*7.9*16.9inch |
| With LED light | 3.6W |
| Volume | 2.11Gal/8L |
| Voltage | 110~120V, 220~240V |
| Usage | Fresh Water |
Packing & Delivery


1 set in a color box
Additional information
| Customiazble | 100- 299 pieces, 300 – 499 pieces, >=500 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.