PA-2000 Best Seller 180W Amphibious Pond Pump 1600GPH (6056LPH) Submersible with Connect-the-Pipe Heto Product
Starting from $35.75
Description
Key attributes
| Warranty | One Year | Application | Family Homes |
| Pressure | / | Voltage | 110-120V, 220-240V, Customizable |
| Customized support | OEM, ODM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Multistage Pump |
| Brand name | HETO | Model number | PA2000 |
| Horsepower | 180W | Cable length | 6.2m / 20.3FT |
| Certification | UL | Item | PA2000 |
| Max Flow | 1600GPH / 6000L/H | Power | 180W |
| Size | 188*155*108mm / 7.4*6.1*4.3inch | Usage | Water |
| Max Head | 6.2m / 20.3FT | Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Frequency | 50/60Hz |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 38.5X27.5X31 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Customized support | OEM, ODM |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | PA2000 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Application | Family Homes, Washing and Cleaning |
| Horsepower | 180W |
| Power Source | Electric |
| Pressure | / |
| Structure | Multistage Pump |
| Cable Length | 6.2m/20.3FT |
| Voltage | 110-120V, 220-240V, Customizable |
| Certification | UL |
| Item | PA2000 |
| Max Flow | 1600GPH / 6000L/H |
| Power | 180W |
| Size | 188*155*108mm / 7.4*6.1*4.3inch |
| Usage | Water |
| Max Head | 6.2m/20.3FT |
| Voltage | 110~120V/220~240V |
| Frequency | 50/60Hz |
Packing & Delivery


each water pump packed in a inner box, 4 pcs per carton or Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.