Description
Key attribute
| Material | Plastic | Volume | / |
| Item Type | Water Pumps | Feature | Eco-Friendly, Stocked |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | HSUP-2100 | Item Name | HSUP-2100 |
| Power | 38W | Max Head | 2.5m / 8.2FT |
| Usage | Water | Max Flow | 555GPH / 2100L/H |
| Voltage | 110~120V / 220~240V | Size | 82*83*147mm / 3.2*3.2*5.7inch |
| Frequency | 50/60Hz | Application | Submersible |
| Material | Plastic |
Packaging and delivery
| Packaging Details | 1 piece in a color box, packed according to the client’s requirements | Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | Single package size | 25.7 x 21.7 x 19.1 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Supply capacity
| Supply Ability | 20000 pieces per Month urgent order can provide overtime |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable, Stocked |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | HSUP-2100 |
| Power | 38W |
| Max Head | 2.5m / 8.2FT |
| Usage | Water |
| Max Flow | 555GPH / 2100L/H |
| Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Size | 82*83*147MM / 3.2*3.2*5.7inch |
| Frequency | 50/60Hz |
| Application | Submersible |
| Material | Plastic |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box 2.Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.