Description
Key attributes
| Warranty | 1 year | Application | Other |
| Pressure | Low Pressure | Voltage | 110~120V, 220~240V |
| Customized support | OEM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Submersible Pumps |
| Brand name | Heto | Model number | HSP2500N |
| Horsepower | 43W | Cable length | 6.2m / 20.3Ft |
| Outlet size | 1/2″ or 3/4″ or 1″ | Power | 43W |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 34X30X23.7 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized packaging+$0.20/piece (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization+$0.20/piece (Min. order: 500 pieces)
Customized logo+$0.20/piece (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 year |
| Customized support | OEM |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | HSP2500N |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Low Pressure |
| Structure | Submersible Pumps |
| Cable Length | 6.2m/20.3Ft |
| Outlet Size | 1/2″ or 3/4″ or 1″ |
| Voltage | 110~120V , 220~240V |
| Power | 43W |
| Theory | Vacuum Pump |
| Usage | Water |
| Max head | 7.87Ft/2.4m |
| Max Flow | 660GPH/2500L/H |
| Material | Plastic |
| Color | Grey |
| Size | 176*160*110mm/6.9*6.3*4.3inch |
Packing & Delivery


color box,carton outside,or according to the guest’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.