Description
Key attributes
| Applicable Pet | fish tank, saltwater | Material | plastic |
| Volume | 600-800L | Item Type | FILTER MEDIA |
| Feature | Eco-Friendly | Shape | circular hollow |
| Warranty | 1 Year | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | HETO | Model Number | WS-150 |
| Brand | HETO | Model Number | WS-150 |
| Material | Acrylic | Footprint/Height | 235*180*515mm |
| Chamber Diameter | 150mm | Outlet Diameter | 32mm |
| Needle Pump | 2000L/h | Air Intake Max. | 880L/h |
| For Tank Size Max. | 600-800L | Position | Interior |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 80X37.7X32.7 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | FILTER MEDIA |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | WS-150 |
| Brand | HETO |
| Model Number | WS-150 |
| Material | Acrylic |
| Footprint/Height | 235*180*515mm |
| Chamber Diameter | 150mm |
| Outlet Diameter | 32mm |
| Needle Pump | 2000L/h |
| Air Intake Max. | 880L/h |
| For Tank Size Max. | 600-800L |
| Position | Interior |
Packing & Delivery


color packing
Additional information
| Customizable | 10- 49 pieces, 50 – 99 pieces, >=100 pieces |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.