Description
Key attributes
| Material | Plastic | Volume | / |
| Item Type | Air Pumps & Accessories | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | Heto |
| Model Number | X-5 | Species | Fish |
| Application | Add Oxygen | Color | Blue |
| Size | 111*66*60 mm | Voltage | 110-120V ,220~240 V |
| Rated Power | 2.1 W | Frequency | 50/60Hz |
| Exhaustion Amount | 2L/min | Pressure | 0.013Mpa |
Packaging and delivery
| Packaging Details | each water pump packed in a inner box, 4 pcs per carton or Packed according to the client’s requirements | Port of dispatch | ShenZhen |
| Selling Units | Single item | Single package size | 22.3X19X16.3 cm |
| Single gross weight | 1.500 KG |
Supply capacity
| Supply Ability | 5000 pieces per Month (urgent order can) |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Certifications

Product descriptions from the supplier






Specification
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Commercial Buyer | TV Shopping, Super Markets, Gifts Stores |
| Season | All-Season |
| Room Space Selection | Support |
| Room Space | Dining Room, Indoor and Outdoor, Living Room, Outdoor |
| Aquarium & Accessory Type | Air Pumps & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | X-5 |
| Species | Fish |
| Application | Add Oxygen |
| Color | Blue |
| Size | 111*60*66 mm |
| Voltage | 110-120V,220~240 V |
| Rated Power | 2.1 W |
| Frequency | 50/60Hz |
| Exhaustion Amount | 2L/min |
| Pressure | 0.013Mpa |
Packing & Delivery


each water pump packed in a inner box, 4 pcs per carton or Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 Pieces, >=500 Pieces |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.