Description
Key attributes
| Warranty | 1 Year | Application | Other |
| Pressure | Low Pressure | Voltage | 110~120V, 220~240V |
| Customized support | OEM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Multistage Pump |
| Brand name | HETO | Model number | PF2000 |
| Horsepower | 32W | Cable length | 1.95m / 6.40FT |
| Usage | Water | Standard or Nonstandard | Standard |
| Power | 32W | Max Head | 2.2m / 7.2FT |
| Max Flow | 530GPH / 2000L/H | Size | 192*82*132mm / 7.6*3.2*5.2inch |
| Frequency | 50/60Hz | Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Application | Fountain | Material | Plastic |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 32X23X24 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Aquarium & Accessory Type | Fountain Pump |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | PF3000 |
| Power | 53W |
| Band name | HETO |
| Max Flow | 800GPH / 3000L/H |
| Max Head | 2.6m / 8.5FT |
| Size | 222*92*132 mm / 8.7*3.6*5.2inch |
| Usage | Water |
| Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Application | Fountain |
| Certificate | UL |
Packing & Delivery


HETO packing or plain packing with English instruction
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.