Description
Key attributes
| Material | Glass | Volume | 19L |
| Item Type | Aquariums | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | CC-19L | Capacity | 19L |
| Size | 35.5*25.9*25.7cm, 14*10.2*10.1inch | Material | Glass |
| Frequency | 50/60Hz | Voltage | 110~120V,220~240V |
| Application | Family | Suitable for | home and office |
| Color | White | ||
Packaging and delivery
| Packaging Details | white box/color box | Port of dispatch | ShenZhen |
| Selling Units | Single item | Packaging examples |
Supply capacity
| Selling Units |
10000 pieces per Month |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 sets)
Customized packaging (Min. order: 500 sets)
Graphic customization (Min. order: 500 sets)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Glass |
| Volume | 19L |
| Aquarium & Accessory Type | Aquariums |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | CC-19L |
| Capacity | 19L |
| Size | 35.5*25.9*25.7cm, 14*10.2*10.1inch |
| Material | Glass |
| Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 110~120V,220~240V |
| Application | Family |
| Suitable for | home and office |
| Color | White |
Packing & Delivery


Pack in Master carton or packs for your choice.
LED Light packed with a white box.
Filter and other component pack together and safe.
Additional information
| Customizable | 100 – 299 Sets, 300 – 499 Sets, >=500 Sets |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.