Factory Wholesaler Price Variable Frequency Submersible Water Pump Fish Tank Submersible Pump for Aquarium Pond Pump DC24V
Starting from $24.54
Description
Key attributes
| warranty | 1 year | application | Water Distribution, Water Treatment Solutions |
| pressure | Other | voltage | DC24V |
| customized support | OEM, ODM | place of origin | Guangdong, China |
| power source | Electric | structure | Submersible Pumps |
| brand name | Heto | model number | VF2500DC |
| cable length | 6.2m | power | 25W |
| Theory | Centrifugal Pump | Usage | Water |
| Power | 25W | Max Flow | 650GPH/2500LPH |
| Max Head | 2.6m/8.5ft | Voltage | DC24V |
| Size | 122*80*97mm |
Packaging and delivery
| Port of dispatch | ShenZhen | Selling Units | Single item |
| Single package size | 32X20X20 cm | Single gross weight | 3.000 KG |
Supply capacity
| Supply Ability | 10000 pieces per Month |
Customization options
Customized logo (Min. order: 100 pieces)
Graphic customization (Min. order: 100 pieces)
Customized packaging (Min. order: 100 pieces)
Product Description





Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 year |
| Customized support | OEM, ODM |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | VF2500DC |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Application | Water Distribution, Water Treatment Solutions |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Other |
| Structure | Submersible Pumps |
| Cable Length | 6.2m |
| Voltage | DC24V |
| Power | 25W |
| Theory | Centrifugal Pump |
| Usage | Water |
| Power | 25W |
| Max Flow | 650GPH/2500LPH |
| Max Head | 2.6m/8.5ft |
| Voltage | DC24V |
| Size | 122*80*97mm |
Packing & Delivery


Color box/white box 1PCS Each inner box
Send Inquiry

Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.