Factory Wholesale Price PF-2000 530GPH Submersible Fountain Pump for Garden Fountains High Performance Product
Starting from $17.77
Description
Key attribute
| Warranty | 1 year | Application | Other |
| Pressure | Low Pressure | Voltage | 110~120V, 220~240V |
| Customized support | OEM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Multistage Pump |
| Brand name | HETO | Model number | PF-2000 |
| Horsepower | 32W | Outlet size | 13mm / 0.51inch |
| Usage | Water | Standard or Nonstandard | Standard |
| Power | 32W | Max Head | 2.2m / 7.2FT |
| Max Flow | 530GPH / 2000L/H | Size | 192*82*132mm / 7.6*3.2*5.2inch |
| Frequency | 50/60Hz | Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Application | Fountain |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 30X22X24 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 year |
| Customized support | OEM |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | PF-2000 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Low Pressure |
| Structure | Multistage Pump |
| Outlet Size | 13mm / 0.51inch |
| Voltage | 110~120V, 220~240V |
| Usage | Water |
| Standard or Nonstandard | Standard |
| Power | 32W |
| Max Head | 2.2m / 7.2FT |
| Max Flow | 530GPH / 2000L/H |
| Size | 192*82*132 mm / 7.6*3.2*5.2inch |
| Frequency | 50/60Hz |
| Application | Fountain |
Packing & Delivery


HETO packing or plain packing with English instruction
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|












Reviews
There are no reviews yet.