Factory Price 2500GHP Swimming Pool Water Pump with Cover and Filter Customized OEM Support
Starting from $46.52
Description
Key attributes
| Application | Water Distribution | Pressure | Other |
| Customized support | OEM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Single-stage Pump |
| Brand name | Heto | Model number | PP2500 |
| Material | Plastic | Application | Pool |
| Max head | 8m | Max flow | 9500L |
| Power | 225W | Voltage | 110V-240V |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 20X10X15 cm |
| Single gross weight | 1.000 KG |
Customization options
Logo/graphic design (Min. order: 300 pieces)
Customized packaging (Min. order: 300 pieces)
Graphic customization (Min. order: 300 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | P-800 |
| Voltage | 110~120V , 220~240 V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Power | 3W |
| Max Head | 0.6m/1.9FT |
| Max Flow | 52.8GPH/200L/H |
| Size | 50*44*34mm/2*1.7*1.3inch |
| Color | Black |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box 2.Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.