PB-2000 2000GPH-180W for UL Listed Submersible Pump for Fountains/Waterfalls/Hydroponic/Irrigation/Pond/Wastewater Treatment
Starting from $37.16
Description
Key attributes
| Warranty | 1 years | Application | Developing World Water Solutions |
| Pressure | High Pressure | Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Customized support | OEM, ODM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Submersible pump |
| Brand name | Heto | Model number | PB-2000 |
| Horsepower | 480W | Cable length | 6.2m |
| Outlet size | 13m | Power | 480W |
| Motor | / | Power | 480W |
| Max head | 13m | Max flow | 1800L |
| Size | 240*165*400MM |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 54X36X26 cm |
| Single gross weight | 1.500 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 years |
| Customized support | OEM, ODM |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | PB-2000 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Application | Developing World Water Solutions, Irrigation and Agriculture, Wastewater Transport and Flood Control, wastewater treatment, Water Treatment Solutions |
| Horsepower | 480W |
| Power Source | Electric |
| Pressure | High Pressure |
| Structure | Submersible pump |
| Outlet Size | 13m |
| Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Power | 480W |
| Power | 480W |
| Max head | 13m |
| Max flow | 1800L |
| Size | 240*165*400MM |
Packing & Delivery


HETO packing or plain packing with English instruction
Additional information
| Customizable | 50-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.