Heto Pond Pump HSP-3000 Aquarium Electronic Amphibious Pond Pump Four Fountain Nozzles Available and Hose Adapter
Starting from $19.60
Description
Key attributes
| Material | Plastic | Volume | / |
| Item Type | Water Pumps | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | HSP-3000N | Item Name | HSP-3000N |
| Power | 51W | Max Head | 8.53FT / 2.6m |
| Usage | Water | Max Flow | 792GPH / 3000L/H |
| Voltage | 110~120V / 220~240V | Size | 176*160*110mm / 6.9*6.3*4.3inch |
| Frequency | 50/60Hz | Application | Submersible |
Packaging and delivery
| Packaging Details | 1. 1 piece in a color box 2. Packed according to the client’s requirements | Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | Single package size | 34X30X23.7 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Supply capacity
| Supply Ability | 20000 pieces per Month urgent order can provide overtime |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Item Name | HSP-3000N |
| Power | 51W |
| Max Head | 8.53FT/2.6m |
| Usage | Water |
| Max Flow | 792GPH/3000L/H |
| Voltage | 110~120V/220~240V |
| Size | 176*160*110mm/6.9*6.3*4.3inch |
| Frequency | 50/60Hz |
| Application | Submersible |
Packing & Delivery


HETO packing or plain packing with English instruction
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.