Factory Price Protein Skimmer Acrylic Material for Saltwater Aquariums, DC Pinwheel Pump
Starting from $18.58
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Shrimp | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories |
| Feature | Eco-Friendly, Self Cleaning, Easy operation, Easy to clean | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Power | 6w | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Heto | Model Number | WS-60 |
| Species | Fish | Footprint/Height | 120*85/330mm |
| Chamber Diameter | 60mm | Outlet Diameter | 20mm |
| Needle Pump PF600 | 500L/H | Air Intake Max. | 300L/H |
| Power | 6W | material | Acrylic |
| Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 52.1X27.6X24.8 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 packs)
Customized packaging (Min. order: 500 packs)
Graphic customization (Min. order: 500 packs)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-60 |
| Species | Fish |
| Footprint/Height | 120*85/330mm |
| Chamber Diameter | 60mm |
| Outlet Diameter | 20mm |
| Needle Pump PF600 | 500L/H |
| Air Intake Max. | 300L/H |
| Power | 6W |
| material | Acrylic |
Packing & Delivery


Pack in Master carton or packs for your choice.
Additional information
| Customizable | 10- 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.