Aquariums Glass Fish Aquarium or Raising Fish Rectangular Glass Fish tank with Water Pump
Starting from $13.85
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish | Material | Glass |
| Volume | 18L | Item Type | Aquariums |
| Feature | Eco-Friendly | Shape | Rectangle |
| Warranty | 1year | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Heto | Model Number | YG-14A |
| Species | Fish | Application | Fish Raising |
| Material | Glass | Size | 36*22*26cm, 14.2*8.7*10.2inch |
| Volume | 4.8Gal/18L | Power | 5W |
| Commercial Buyer | TV Shopping | Usage | Fresh Water |
| Voltage | 110~120V, 220~240V | Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 37X24X28 cm |
| Single gross weight | 3.300 KG | ||
Customization options
Customized logo+$10/piece (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Glass |
| Volume | 18L |
| Aquarium & Accessory Type | Aquariums |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | YG-14A |
| Species | Fish |
| Application | Fish Raising |
| Material | Glass |
| Size | 36*22*26cm, 14.2*8.7*10.2inch |
| Volume | 4.8Gal/18L |
| Power | 5W |
| Commercial Buyer | TV Shopping |
| Usage | Fresh Water |
| Voltage | 110~120V, 220~240V |
Packing & Delivery


each water pump packed in a inner box, 4 pcs per carton or Packed according to the client’s requirements
Company Profile





Dongguan Hengyue Industrial Co., Ltd. is a professional aquarium manufacturer. Our company is located in Guangdong City, China. With a worldwide reputation, we have been providing a wide range of high-quality products, including air pumps, water pumps, filters, aquarium tanks, heaters and other aquarium accessories, all under our own registered brand of “HETO” and some famous international OEM brands. We have strictly adopted ISO9001 quality control system. We take great pride in our products and subject each one to rigorous testing before it is released into the open market. So far, we have had CE, CSA and SAA certificates for some of our products. Our principle is “Honesty, Quality and Innovation”. Our goal is to meet your demands by high-quality products with competitive prices and timely delivery as well as heart-to-heart services. Through your support, we will continue to revolutionize the industry. We welcome all interested customers to contact us for business cooperation.
Product Certificates



CE Certificates UL Certificates PCT Certificat
Additional information
| Customiazble | 100- 299 pieces, 300 – 499 pieces, >=500 pieces |
|---|












Reviews
There are no reviews yet.