Description
Key attribute
| Material | Plastic | Volume | / |
| Item Type | Water Pumps | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | QD-5800 | Item Name | Electric ram pump water supply with best motor |
| Power | 35W | Max Head | 2.2m / 7.2FT |
| Max Flow | 528GPH / 2000L/H | Size | 150*82*130mm / 5.9*3.2*5.1inch |
| Usage | Water | Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 110~120V / 220~240V | Application | Submersible |
| Certificate | UL | Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 25.7X21.7X13.5 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | QD-5800 |
| Item Name | Electric ram pump water supply with best motor |
| Power | 35W |
| Max Head | 2.2m / 7.2FT |
| Max Flow | 528GPH / 2000L/H |
| Size | 150*82*130cm / 5.9*3.2*5.1inch |
| Usage | Water |
| Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Application | Submersible |
| Certificate | UL |
Packing & Delivery


1 piece small water pump in a color box/white box/OEM packing
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, >=100 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.