Heto Best Seller QD-6800 Submersible Pump Customizable Two Fountain Small Indoor or Outdoor Pump
Starting from $18.23
Description
Key attributes
| Warranty | 1 year | Application | Water Distribution |
| Pressure | Low Pressure | Voltage | 110~120V, 220~240V |
| Customized support | OEM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Multistage Pump |
| Brand name | HETO | Model number | QD-6800 |
| Horsepower | 50W | Outlet size | 22mm / 0.9inch |
| Usage | Water | Application | Submersible |
| Max Head | 2.6m / 8.5FT | Power | 50W |
| Size | 163*91*136mm / 6.4*3.6*5.3inch | Max Flow | 793GPH / 3000L/H |
| Frequency | 50/60Hz | Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Color | Black |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 26.7X22.7X24.1 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 year |
| Customized support | OEM |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | QD-6800 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Low Pressure |
| Structure | Multistage Pump |
| Outlet Size | 22mm / 0.9inch |
| Voltage | 110~120V , 220~240V |
| Usage | Water |
| Application | Submersible |
| Max Head | 2.6m / 8.5FT |
| Power | 50W |
| Size | 163*91*136MM / 6.4*3.6*5.3inch |
| Max Flow | 793GPH / 3000L/H |
| Frequency | 50/60Hz |
| Color | Black |
Packing & Delivery


1 piece small water pump in a color box/white box/OEM packing
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.