Factory Price High Flow Submersible Water Pump Home/Inline Pump Aquarium Pump for Freshwater and Saltwater
Starting from $39.05
Description
Key attribute
| Warranty | 1 years | Application | Family Homes |
| Pressure | High Pressure | Voltage | 110-120V / 60HZ |
| Customized support | OEM, ODM, OBM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Submersible Pumps |
| Brand name | Heto | Model number | PC2000 |
| Horsepower | / | Cable length | 8m |
| Outlet size | / | Power | 300W |
| Motor | / | Theory | Centrifugal Pump |
| Usage | Water | Max Flow | 2000GPH |
| Max head | 21.0Feet | Power cord Length | 20.3FT |
| Inlet/outlet | 1 1/4 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 23.3X12.9X16.5 cm |
| Single gross weight | 3.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 years |
| Customized support | OEM, ODM, OBM |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | PC2000 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Application | Family Homes |
| Horsepower | |
| Power Source | Electric |
| Pressure | High Pressure |
| Structure | Submersible Pumps |
| Cable Length | 8m |
| Outlet Size | |
| Voltage | 110-120V |
| Power | 180W |
| Theory | Centrifugal Pump |
| Usage | Water |
| Max Flow | 2000GPH |
| Max head | 21.0Feet |
| Power cord Length | 20.3FT |
| Inlet/outlet | 11/4 |
Packing & Delivery


Pack in Master carton or packs for your choice.
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.