Factory Price 620W 8700GPH Professional Submersible Pump for Koi Garden Fountain Aquarium High Efficiency and Quiet Operation
Starting from $92.91
Description
Key attributes
| Warranty | 1 years | Application | Family Homes |
| Pressure | Low Pressure | Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Customized support | OEM, ODM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Other |
| Brand name | HETO | Model number | PG-9000 |
| Horsepower | 620W | Cable length | 6.2m, 10m |
| Outlet size | 2″ | Power | 620W |
| Item | PG-9000 | Max Flow | 9000GPH / 34000LPH |
| Power | 620W | Size | 278*159*200mm / 12*6.3*7.3inch |
| Usage | Waterfalls, Hydroponic, Irrigation systems | Max Head | 8.4M / 27.6FT |
| Voltage | 110~120V / 220~240V | Frequency | 50/60Hz |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 42.1X33.4X34.3 cm |
| Single gross weight | 10.000 KG |
Customization options
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Product Description
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 years |
| Customized support | OEM, ODM |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | PG-9000 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Application | Family Homes, Irrigation and Agriculture, Washing and Cleaning, Water Distribution, Water Treatment Solutions |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Low Pressure |
| Structure | Other |
| Cable Length | based on the customer’s requirement, 6.2m/ 20.3ft |
| Outlet Size | 2″ |
| Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Power | 620W |
| Item | PG-9000 |
| Max Flow | 9000GPH/34000LPH |
| Power | 620W |
| Size | 278*159*200mm/12*6.3*7.3inch |
| Usage | Waterfalls, Hydroponic, Irrigation systems |
| Max Head | 8.4M/27.6FT |
| Voltage | 110~120V/220~240V |
| Frequency | 50/60Hz |
Packing & Delivery


color box,carton outside,or according to the guest’s requirements
Additional information
| Customizable | 8-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.