Best Seller 819GPH 3100l/h 54W Submersible Aquarium Fountain Hydroponics Waterfall Pump Connecting Filter Barrel
Starting from $19.81
Description
Key attributes
| Application | Water Distribution | Pressure | Other |
| Customized support | OEM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Single-stage Pump |
| Brand name | Heto | Model number | PP2500 |
| Material | Plastic | Application | Pool |
| Max head | 8m | Max flow | 9500L |
| Power | 225W | Voltage | 110V-240V |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 32X32X21 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 years |
| Customized support | OEM, ODM |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | HFP3500 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Application | Family Homes, Irrigation and Agriculture, Washing and Cleaning, Water Distribution, Water Treatment Solutions |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Low Pressure |
| Structure | Other |
| Cable Length | based on the customer’s requirement, 6.2m/ 20.3ft |
| Outlet Size | 1/2″ or 3/4″ or 1″ |
| Voltage | 110~120V , 220~240V |
| Power | 54W |
| Item | HFP3500 |
| Max Flow | 819GPH/3100LPH |
| Power | 54W |
| Size | 226*166*98mm/8.9*6.5*3.9inch |
| Usage | Waterfalls, Hydroponic, Irrigation systems |
| Max Head | 2.8M/9.2FT |
| Color | Gray |
Packing & Delivery


each water pump packed in a inner box,
4 pcs per carton or Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.