25W 660GPH Marine Wave Pump for Saltwater/Freshwater Reef Tank Sump Circulation Controllable DC Sine Wave Controller 660GPH Pump
Starting from $25.30
Description
Key attributes
| warranty | 1 Year | application | aquarium |
| pressure | Low Pressure | voltage | 24V |
| customized support | OEM | place of origin | Guangdong, China |
| power source | Electric | structure | variable frequency pump |
| brand name | Heto | model number | VF2500DC |
| cable length | customisable | outlet size | 1/2″-1″ |
| power | 12w | Usage | Suitable for submersible, fountain, wave |
| Max Flow Rate | 650GPH/2500LPH | Max head | 2.6m/8.5Ft |
| Voltage | DC24V | Size | 122x80x97mm/4.8×3.1×3.8inch |
| Material | ABS | Color | grizzly |
| Model | VF2500DC | Product name | variable frequency pump |
| electrical machinery | Pure Copper Motor |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
Customization options
500 (Min. order: 300 pieces)
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Application | aquarium, fish tank, pond |
| Pressure | Low Pressure |
| Customized support | OEM |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Power Source | Electric |
| Structure | variable frequency pump |
| Voltage | 24V |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | VF2500DC |
| Outlet Size | 1/2″-1″ |
| Power | 12w |
| Usage | Suitable for submersible, fountain, wave |
| Max Flow Rate | 650GPH/2500LPH |
| Max head | 2.6m/8.5Ft |
| Voltage | DC24V |
| Size | 122x80x97mm / 4.8×3.1×3.8inch |
| Material | ABS |
| Color | grizzly |
| Model | VF2500DC |
| Product name | variable frequency pump |
| electrical machinery | Pure Copper Motor |
Packing & Delivery


To better ensure the safety of your goods, professional, environmentally friendly, convenient and efficient packaging services will be provided.
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-229 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.