Description
Key attribute
| Material | Plastic | Item Type | Water Pumps |
| Feature | Eco-Friendly | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | HETO | Model Number | HSUP-3000 |
| Item Name | HSUP-3000 | Power | 50W |
| Max Head | 2.50m / 8.2FT | Usage | Water |
| Max Flow | 555GPH / 2100L/H | Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Size | 82*83*147mm / 3.2*3.3*5.8inch | Frequency | 50/60Hz |
| Application | Submersible |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 33X27.5X22.5 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | HSUP-3000 |
| Power | 50W |
| Max Head | 2.50m / 8.2FT |
| Usage | Water |
| Max Flow | 555GPH / 2100L/H |
| Voltage | 110~120V / 220~240V |
| Size | 82*83*147mm / 3.2*3.3*5.8inch |
| Frequency | 50/60Hz |
| Application | Submersible |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box 2.Packed according to the client’s requirements
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|












Reviews
There are no reviews yet.