Heto PA2000 In-line Pump Water Electric Rotary Pump Submersible Pumps Water Pump
Starting from $35.75
Description
Key attributes
| Warranty | 1 Year | Application | Other |
| Pressure | Low Pressure | Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Customized support | OEM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Submersible Pumps |
| Brand name | Heto | Model number | PA2000 |
| Horsepower | 180W | Cable length | 6.2m / 20.3Ft |
| Power | 180W | Theory | Rotary Pump |
| Usage | Water | Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Color | Black | Material | Plastic |
| Max head | 6.2m / 20.3Ft | Max Flow | 1600GPH / 6000L/H |
| Size | 188*155*108mm / 7.4*6.1*4.3inch | Amps | 1.6A |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 38.5X27.5X31 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Customized support | OEM |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | PA2000 |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Pressure | Low Pressure |
| Structure | Submersible Pumps |
| Cable Length | 6.2m/20.3Ft |
| Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Power | 180W |
| Usage | Water |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Max head | 6.2m/20.3Ft |
| Max Flow | 1600GPH/6000L/H |
| Size | 188*155*108mm/7.4*6.1*4.3inch |
| Amps | 1.6A |
Packing & Delivery


color packing
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.