Best Seller Fish Tank Filter Pump QD-1900F Small Water High Quality Customized Aquarium Small Water Pump
Starting from $4.06
Description
Key attributes
| Material | Plastic | Volume | / |
| Item Type | Water Pumps | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | QD-1900F | Power | 5W |
| Max Head | 0.5m/1.6FT | Max Flow | 500L/H/132GPH |
| Size | 135*46*72mm | Usage | Fish Tank |
| Frequency | 50/60Hz | Voltage | 110~120V/220~240V |
| Application | Aquarium pump | Color | Grey |
| Material | Plastic |
Packaging and delivery
| Packaging Details | 1. 1 piece in a color box 2. Packed according to the client’s requirements | Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | Single package size | 19.7X15.5X26 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Supply capacity
| Supply Ability | 20000 pieces per Month urgent order can provide overtime |
Customization options
Customized logo (Min. order: 1,000 pieces)
Customized packaging (Min. order: 1,000 pieces)
Graphic customization (Min. order: 1,000 pieces)
Product Description






Specification
“`html
| Item | Value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | QD-1900F |
| Power | 5W |
| Max Head | 0.5m/1.6FT |
| Max Flow | 500L/H/132GPH |
| Size | 135*46*72mm |
| Usage | Fish Tank |
| Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 110~120V/220~240V |
| Application | aquarium pump |
| Color | Grey |
| Material | Plastic |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box 2.Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.