Aquarium Factory Wholesale Price 12000L Submersible Pump Fish Pond Pump New AC Variable Frequency Waterfall Pumps
Starting from $56.75
Description
Key attributes
| Warranty | 1 year | Application | Irrigation and Agriculture, Water Distribution |
| Pressure | Other | Voltage | 110-120V, 210-240V |
| Customized support | OEM, ODM | Place of origin | Guangdong, China |
| Power source | Electric | Structure | Submersible Pumps |
| Brand name | Heto | Model number | VF12000AC |
| Cable length | 10m/32.8ft | Power | 100W |
| Theory | Centrifugal Pump | Usage | Aquarium |
| Power | 100W | Max Flow | 3200GPH/12000LPH |
| High Flow | 5.8m/19FT | Cable | 10m/32.8FT |
Packaging and delivery
| Port of dispatch | ShenZhen | Selling Units | Single item |
| Single package size | 45X25X25 cm | Single gross weight | 5.000 KG |
| Packaging examples |
Supply capacity
| Supply Ability | 10000 pieces per Month |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Product Description
Product Description






Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Warranty | 1 year |
| Customized support | OEM, ODM |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | VF12000AC |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Application | Irrigation and Agriculture, Water Distribution |
| Power Source | Electric |
| Pressure | Other |
| Structure | Submersible Pumps |
| Cable Length | 10m/32.8ft |
| Outlet Size | |
| Voltage | 110-120V, 210-240V |
| Power | 100W |
| Motor | |
| Theory | Centrifugal Pump |
| Usage | aquarium |
Packing & Delivery


Send Inquiry

Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-499 pieces, >=500 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.