High Quality Customized QD-1900F Aquarium Submersible Electric Water Pump Small 5W Plastic Pump
$159.00
Minimum order quantity: 500 pieces $159-188
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish | Material | plastic |
| Volume | 480ml | Item Type | Water Pumps |
| Feature | Eco-Friendly, Stocked | Shape | other |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | QD-1900F | Power | 5W |
| Max Head | 0.5m | Max Flow | 450L/H |
| Size | 59*48*54mm | Usage | Fish Tank |
| Frequency | 50/60Hz | Voltage | 100~120V/220~240V |
| Application | aquarium pump |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
Customization options
Customized logo (Min. order: 1,000 pieces)
Customized packaging (Min. order: 1,000 pieces)
Graphic customization (Min. order: 1,000 pieces)
Product Description









Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | 480ml |
| Aquarium & Accessory Type | Water Pumps |
| Feature | Sustainable, Stocked |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | QD-1900F |
| Power | 5W |
| Max Head | 0.5m |
| Max Flow | 450L/H |
| Size | 59*48*54mm |
| Usage | Water |
| Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 100~120V/220~240V |
| Application | aquarium pump |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box 2.Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customizable | 10-299 pieces, 300-499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.