Factory Price Aquarium Accessories Fish tank Led Lighting Water Plants Fish Illumination Aquarium Light
Starting from $10.27
Description
Key attributes
| Material | Metal | Item Type | Lightings |
| Place Of Origin | GuangDong | Brand Name | Heto |
| Model Number | FSSL-18S | Species | Fish |
| Shape | rectangle | Application | plant |
| Adapter | 15V 1A | Power watt | 18W |
| Color Temperature | 6000-7000K | LUX | 4600 |
| Lumens | 1200 | Adajustable length | 18-26″ |
| Materital | Aluminium |
Packaging and delivery
| Packaging Details | Color box/white box 1PCS Each inner box | Port of dispatch | ShenZhen |
| Selling Units | Single item | Single package size | 60X20X10 cm |
| Single gross weight | 3.000 KG | Packaging examples | ![]() |
Product Description









Specification
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Metal |
| Aquarium & Accessory Type | Lightings |
| Place of Origin | GuangDong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | FSSL-18S |
| Species | Fish |
| Shape | other |
| Application | plant |
| Adapter | 15V 1A |
| Power watt | 18W |
| Color Temperature | 6000-7000K |
| LUX | 4600 |
| Lumens | 1200 |
| Adajustable length | 18-26″ |
| Materital | Aluminium |
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10-99 pieces, 100-299 pieces, >=300 pieces |
|---|












Reviews
There are no reviews yet.