Remote Controlled Aquarium Led Light Full Spectrum Fish tank Lighting Aquarium Lights for Live Plant tank
$6.00
Minimum order quantity: 10 pieces
$10.23-30.69
Description
Key attributes
| Warranty(Year) | 1year | Light Source | LED |
| Support Dimmer | Yes | Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China | Color Rendering Index(Ra) | 60 |
| Lifespan (hours) | 20000 | Product Weight(kg) | 0.35 |
| Input Voltage(V) | DC 5V 1A | IP Rating | IP20 |
| Emitting Color | RGB | Brand Name | Heto |
| Model Number | FSL-10 | Item Type | Aquarium Lights |
| Application | Fish Tank | Color Temperature Cct | Warm White |
| Power watt | 7W | Color T | 9000K |
| Lux | 2500 | LED watt | 0.5W |
| Plug | USB | Voltage | DC5V 1A |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 30X12X7 cm |
| Single gross weight | 0.320 KG |
Product Description








Specification
| item | value |
|---|---|
| Warranty(Year) | 1year |
| Color Rendering Index(Ra) | 60 |
| Light Source | LED |
| Support Dimmer | Yes |
| Lifespan (hours) | 20000 |
| Working Time (hours) | 20000 |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Input Voltage(V) | DC 5V 1A |
| Emitting Color | RGB |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | FSL-10 |
| Item Type | Aquarium Lights |
| Application | Fish Tank |
| Color Temperature Cct | Warm White |
| Power watt | 12W |
| Color T | 9000K |
| Lux | 2500 |
| LED watt | 0.5W |
Send Inquiry
Additional information
| Customizable | 10W(12-18"), 20W(20-24"), 25W(24-30"), 30W(30-36"), 35W(36-42") |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.