Chlorine-Free Pool Ionizer & Water Purifier up to 25,000 Gallons Pump Cleaner for Pools
Starting from $50.00
Description
Key attributes
| Warranty | 1 Year | Application | Family Homes |
| Pressure | Low Pressure | Voltage | 12V AC |
| Customized Support | OEM, ODM | Place of Origin | Guangdong, China |
| Power Source | Electric | Structure | Other |
| Brand Name | Heto or otheres | Model Number | AK-01 |
| Outlet Size | 2 inch | Chemical Compatibility | Water |
| Model | AK-01 | Use | Pool |
| Size | 182*170*110 mm | Warranty of Core Components | 1 Year |
| Normal Standard Of | 220~240/110V | Marketing Type | Ordinary Product |
| Feature | Maintenance | Advantage | High Performance |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 50X35X47 cm |
| Single gross weight | 4.500 KG |
Product descriptions from the supplier
Product Description
Product Description





Specification
| Item | Value |
|---|---|
| Applicable Industries | Other, Algea Control for Pond/Garden/Waterfall System |
| Showroom Location | None |
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | Gearbox, Pressure vessel, Pump, Gear, Bearing, Engine, Motor, PLC |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Productivity | 25000G |
| Weight (KG) | 2kg |
| Year | 2021 |
| Working hours | 6001-8000 |
| Model | AK-01 |
| Size | 182*170*110 mm |
| Use | water |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Normal standard of | 220~240/110V |
| Marketing Type | Ordinary Product |
Packing & Delivery


HETO packing or plain packing with English instruction
Additional information
| Customizable | 200- 299 pieces, 300- 499 pieces, >=500 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.