Heto Small Nano Protein Skimmer for Marine/saltwater/seawater Aquarium, Factory Price
Starting from $22.86
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Shrimp | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories |
| Feature | Eco-Friendly, Self Cleaning, Easy operation, Easy to clean | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Power | 10w | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | HETO | Model Number | WS-80 |
| Brand | HETO | Footprint/Height | 180*90/420mm |
| Chamber Diameter | 80mm | Outlet Diameter | 25mm |
| Needle Pump PF1500 | 1200L/H | Air Intake Max | 500L/H |
| For tank Size Max | 120L-300L | Application | marine/saltwater/seawater aquarium, Reef/coral fish tank |
| Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 57.1X28.6X25.8 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product descriptions from the supplier
Product Description




Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | WS-80 |
| Brand | HETO |
| Footprint/Height | 180*90/420mm |
| Chamber Diameter | 80mm |
| Outlet Diameter | 25mm |
| Needle Pump PF1500 | 1200L/H |
| Air Intake Max | 500L/H |
| For tank Size Max | 120L-300L |
| Power | 10W |
| Application | marine/saltwater/seawater aquarium, Reef/coral fish tank |
Packing & Delivery


I PC Each Inner box 4PCS Each master carton
Additional information
| Customizable | 10- 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.