Factory Price WS-100 DC Pinwheel Pump Fish Protein Skimmer for Saltwater Protein Skimmer
Starting from $68.58
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Shrimp | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories |
| Feature | Eco-Friendly, Self Cleaning, Easy to clean, Easy operation | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Power | 13W | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Heto | Model Number | WS-100 |
| Species | Fish | Application | Aquarium Cleaning |
| Footprint/Height | 190*165/450mm | Chamber Diameter | 100mm |
| Outlet Diameter | 32mm | Position | Interior |
| Power | 13w | Material | Acrylic |
| Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 64X38X33 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 packs)
Customized packaging (Min. order: 500 packs)
Graphic customization (Min. order: 500 packs)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-100 |
| Species | Fish |
| Application | Aquarium Cleaning |
| Footprint/Height | 190*165/450mm |
| Chamber Diameter | 100mm |
| Outlet Diameter | 32mm |
| Position | Interior |
| Power | 13w |
| Material | Acrylic |
Packing & Delivery


Pack in Master carton or packs for your choice.
LED Light packed with a white box.
Filter and other component pack together and safe.
Additional information
| Customizable | 10- 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.