Factory Price Acrylic Fish Protein Skimmer with DC Pinwheel Pump Saltwater Aquarium Filter Media Accessory
Starting from $22.86
Min. Order: 10 packs
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Shrimp, Fish | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories |
| Feature | Eco-Friendly, Self Cleaning, Easy operation, Easy to clean | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Power | 10w | Style | Simple, Industrial |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-80 | Species | Fish |
| Application | Aquarium Tank Decoration | Color | Blue |
| Footprint/Height | 180*90/420mm | Chamber Diameter | 80mm |
| Outlet Diameter | 25mm | Air Intake Max | 500L/H |
| Power | 10W | material | Acrylic |
| Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 57.1X28.6X25.8 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 packs)
Customized packaging (Min. order: 500 packs)
Graphic customization (Min. order: 500 packs)
Product descriptions from the supplier
Product Description
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-80 |
| Species | Fish |
| Application | Aquarium Tank Decoration |
| Footprint/Height | 180*90/420mm |
| Chamber Diameter | 80mm |
| Outlet Diameter | 25mm |
| Air Intake Max | 500L/H |
| Power | 10W |
| material | Acrylic |
Packing & Delivery


Pack in Master carton or packs for your choice.
Additional information
| Customizable | 10- 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.