Factory Price Fish Raising Equipment Protein Skimmer Plastic Fish Feeder Filter Heto High Quality Aquarium Accessories
Starting from $101.45
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Shrimp | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories |
| Feature | Eco-Friendly | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Power | 20 | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Heto | Model Number | WS-160 |
| Species | filter | Power | 20w |
| Footprint/Height | 240*185/505mm | Chamber Diameter | 160mm |
| Outlet Diameter | 32mm | Air Intake Max. | 880L/H |
| Position | Interior | material | Acrylic |
| Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 80.7X38X33.7 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 packs)
Customized packaging (Min. order: 500 packs)
Graphic customization (Min. order: 500 packs)
Product descriptions from the supplier
Product Description
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-160 |
| Power | 20w |
| Footprint/Height | 240*185/505mm |
| Chamber Diameter | 160mm |
| Outlet Diameter | 32mm |
| Air Intake Max. | 880L/H |
| Position | Interior |
| material | Acrylic |
Packing & Delivery


Pack in Master carton or packs for your choice.
Additional information
| Customizable | 10- 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.