Factory Price WS-202 High Quality Protein Skimmer with Plc Control System and Filter Fish Raising Equipment
Starting from $125.68
Min. Order: 10 packs
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Shrimp | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories, Cleaning Tools, Aquariums, Reef Products |
| Feature | Eco-Friendly, Self Cleaning, Easy operation, Easy to clean | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Power | 40 | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Heto | Model Number | WS-202 |
| Species | Protein Skimmer | Color | Blue |
| Size | 310*235/540mm | Power | 40W |
| Chamber Diameter | 200mm | Outlet Diameter | 50mm |
| Air Intake Max. | 1600L/H | Position | Interior |
| Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 87.1X45.1X37.3 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 packs)
Customized packaging (Min. order: 500 packs)
Graphic customization (Min. order: 500 packs)
Product descriptions from the supplier
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Acrylic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-202 |
| Species | filter |
| Application | Fish Raising |
| Color | Blue |
| Size | 310*235/540mm |
| Power | 40W |
| Chamber Diameter | 200mm |
| Outlet Diameter | 50mm |
| Air Intake Max. | 1600L/H |
| Position | Interior |
Packing & Delivery


Pack in Master carton or packs for your choice.
Additional information
| Customizable | 10- 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.