Heto WS-150 High Quality Protein Skimmer Eco-Friendly Control System Filter Fish Raising Equipment with Coral
Starting from $97.16
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Shrimp | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories |
| Feature | Eco-Friendly | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Power | 20 | Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Heto | Model Number | WS-150 |
| Species | Fish | Chamber Diameter | 150mm |
| Power | 20W | Needle Pump VF2500DC | 2000L/h |
| Color | Purple | For tank Size Max | 600-800L |
| Position | Interior | Usage | sea water .Salt water |
| Outlet Diameter | 32mm | Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 80X37.7X32.7 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Product descriptions from the supplier
Product Description
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Acrylic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-150 |
| Species | Fish |
| Chamber Diameter | 150mm |
| Power | 20W |
| Needle Pump VF2500DC | 2000L/h |
| Color | Purple |
| For tank Size Max | 600-800L |
| Position | Interior |
| Usage | sea water |
| Outlet Diameter | 32mm |
Packing & Delivery


Color box/white box 1PCS Each inner box
Additional information
| Customizable | 10 – 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.