Heto WS-150 High Quality Eco-Friendly Plastic Protein Skimmer for Aquarium Cleaning for Small Nano Fish and Corals
Starting from $97.16
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish, Shrimp | Material | Acrylic |
| Volume | / | Item Type | Filters & Accessories |
| Feature | Eco-Friendly, Self Cleaning, Easy operation, Easy to clean | Shape | Irregular |
| Warranty | 1 Year | Packing | Customized, Box |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-150 | Species | Fish |
| Application | Aquarium Cleaning | Power | 20 W |
| Material | Arcylic | Air Intake Max | 880L/H |
| Chamber Diameter | 150mm | Outlet Diameter | 32mm |
| For tank Size Max | 600-800L | Position | Interior |
| Type | Aquariums & Accessories |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item | Single package size | 80X37.7X32.7 cm |
| Single gross weight | 5.000 KG |
Product descriptions from the supplier
Product Description
Product Description






Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Plastic |
| Volume | / |
| Aquarium & Accessory Type | Filters & Accessories |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | WS-150 |
| Species | Fish |
| Shape | Round |
| Application | Aquarium Cleaning |
| Power | 20 W |
| Material | Arcylic |
| Air Intake Max | 880L/H |
| Chamber Diameter | 150mm |
| Outlet Diameter | 32mm |
| For tank Size Max | 600-800L |
| Position | Interior |
Packing & Delivery


Color box/white box 1PCS Each inner box
Additional information
| Customizable | 10 – 99 pieces, 100 – 299 pieces, >=300 pieces |
|---|










Reviews
There are no reviews yet.