Description
Key attributes
| Material | Glass | Volume | 19L |
| Item Type | Aquariums | Feature | Eco-Friendly |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | Heto |
| Model Number | CC-19L | Species | Fish |
| Shape | Round | Application | Fish Raising |
| Size | 35.5*25.9*25.7cm, 14*10.2*10.1 inch | Color | White |
| Adapter power | 6W | Packing | Carton |
| LED light power | 4W | ||
Packaging and delivery
| Packaging Details | color box,carton outside,or according to | Port of dispatch | Shenzhen |
| Selling Units | Single item | ||
Supply capacity
| Supply Ability | 30000 pieces per Month urgent order can provide overtime |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Product descriptions from the supplier
Product Description





Specification
| item | value |
|---|---|
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Glass |
| Volume | 19L |
| Aquarium & Accessory Type | Aquariums |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China Guangdong |
| Brand Name | Heto |
| Model Number | CC-19L |
| Species | Fish |
| Shape | Round |
| Application | Fish Raising |
| Size | 35.5*25.9*25.7cm, 14*10.2*10.1 inch |
| Color | White |
| Adapter power | 6W |
| Packing | Carton |
| LED light power | 4W |
Packing & Delivery


1.1 pieces in a color box 2.Packed according to the client’s requirements
Additional information
| Customiazble | 100- 299 pieces, 300 – 499 pieces, >=500 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.