200W Submersible Aquarium Heater with 2 Adjustable Glass Tubes and 2 Suction Cups 25W Power for Saltwater & Freshwater
Starting from $9.41
Description
Key attributes
| Applicable Pet | Fish Tank | Material | Glass |
| Volume | 130L | Item Type | Temperature Control Products |
| Feature | Eco-Friendly | Shape | other |
| Place Of Origin | Guangdong, China | Brand Name | HETO |
| Model Number | HH200 | Item Name | HH-200 |
| Power | 200W | Temperature range | 20~31°C (68-88℉) |
| Size | 33*332mm | Frequency | 50Hz/60Hz |
| Voltage | 110-120V, 220-240V | Application | Aquarium / Fish Tank |
| Power cord Length | 1.9M | Protection | Dry burn protection |
| material | Quartz glass |
Packaging and delivery
| Packaging Details | color box, carton outside, or according to the guest’s requirements | Port of dispatch | ShenZhen |
| Selling Units | Single item | Single package size | 18.2X14.3X43 cm |
| Single gross weight | 1.500 KG |
Lead time
| Quantity (pieces) | 1 – 1000 | 1001 – 10000 | > 10000 |
| Lead time (days) | 30 | 50 | To be negotiated |
Customization options
Customized logo (Min. order: 500 pieces)
Customized packaging (Min. order: 500 pieces)
Graphic customization (Min. order: 500 pieces)
Certifications


Product descriptions from the supplier
Product Description
Product Description






Specification
| Type | Aquariums & Accessories |
| Material | Glass |
| Volume | 130L |
| Aquarium & Accessory Type | Temperature Control Products |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | China |
| Guangdong | |
| Brand Name | HETO |
| Model Number | HH200 |
| Power | 200W |
| Temperature range | 20~31°C (68-88℉) |
| Size | 35*332mm |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Voltage | 110-120V, 220-240V |
| Application | Aquarium / Fish Tank |
| Power cord Length | 1.9M |
| Protection | Dry burn protection |
| material | Quartz glass |
Packing & Delivery


Additional information
| Variations | 10 – 299 pieces, 300 – 499 pieces, >= 500 pieces |
|---|











Reviews
There are no reviews yet.